style=”display:inline-block;width:468px;height:15px”
data-ad-client=”ca-pub-8000290214235469″
data-ad-slot=”1453565451″>

iskembe corbasi 300x225 Terbiyeli İşkembe Çorbası Tarifi Resimli, Nasıl Yapılır

İşkembe Çorbası

Bağımlılık derecesinde seveni olsa da, ben etli yemeklerden pek hoşlanmayan biri olarak işkembe çorbasından da pek hoşlanmam. Büyük zevkle içenleri görünce de şaşırırım. Yine de hazır çorba olarak tüketmek istemeyenlere terbiyeli işkembe çorbası tarifini sunuyorum. Terbiyeli işkembe çorbasının sosu gibi detaylara girmeden önce malzemeleri sayalım; yarım kilogram işkembe, 2 litre su, 4 yumurtanın sarısı, 2 kaşık un, 7-8 diş sarımsak, 50 gram tereyağı, yarım bardak sirke.

Terbiyeli ; işkembeyi iyice temizleyip yıkadıktan sonra, 2 litre su içinde iyice haşlayalım. Daha sonra bu işkembeyi alıp, küçük parçalar halinde doğrayalım ve tekrar kendi suyunun içine atalım.

Bu aşamada işkembe çorbası terbiyesi yapmamız gerekmektedir. Yumurta sarıları, un, tuz ve bir  bardak suyu iyice karıştırıp, işkembenin suyundan biraz ilave edelim. Böylece işkembe çorbası sosu yapmış olduk. Bu sosu tencerede kaynayan çorbanın üzerine ilave edelim. Çorbayı 3-4 dakika kaynatıp ocağın altını kapatalım. Sarımsakları soyup iyice dövelim ve sirkeyle karıştırıp, çorbaya ilave edelim.

Tereyağında kırmızıbiberi yakalım. Çorbayı kaselere aldıktan sonra, üsterine birer yemek kaşığı yağ gezdirelim ve sıcak servis yapalım.Gelen Aramalar: işkembe çorbası sosu,İŞKEMBE ÇORBASI TARİFİ,işkembe sosu,işkembe çorbası sosu nasıl yapılır,işkembe çorbasının sosu,işkembe çorbası nasıl yapılır,işkembe çorbası tarifleri,işkembe sosu nasıl yapılır,hazır işkembe çorbası sosu,iskembe sosu tarıfı