style=”display:inline-block;width:468px;height:15px”
data-ad-client=”ca-pub-8000290214235469″
data-ad-slot=”1453565451″>

tavuk koftesi 300x215 Tavuk Köftesi Tarifi Resimli

Tavuk Köftesi

Uzun bir süre tavuk yemekleri ile ilgili tarifler yayınladık. Fakat pek az tarifte tavuğu kıyma malzemesi olarak kullandık. Şimdiki tarifimizde ise tavuk köftesi yapımını anlatacağımız için tavuğu kıyma olarak kullanmamız gerekmektedir. Diğer yazılarda olduğu gibi tavuk köftesi tarifi resimli olarak yer alacaktır.

malzemeleri;

1 kilogram tavuk kıyması, 1 soğan, 5 dilim bayat ekmek, 1 yumurta, kaşar peyniri, 2 diş sarımsak, tuz, karabiber, (Sosu İçin) 4 kaşık margarin, 3 taze soğan, pul biber.

yapılışı;

ilk olarak soğanı ayıkladıktan sonra rendeleyelim. Peyniri küp şeklinde ince ince doğrayalım. Ekmekleri ufalayalım ve bütün bu malzemeleri derince bir kabın içinde tavuk kıyması ile birlikte yoğuralım.

Bu malzemelere ek olarak tavuk köftesinin içine yumurta, sarımsak, tuz ve karabiber katalım ve uzun süre elimizle yoğuralım. Köftelere şekil verdikten sonra tavuk köftesi yapımını bitirmiş olduk. Sıra köfteleri kızartmaya geldi.

Kızartma işlemini de yaptıktan sonra köfteleri servis tabağına yerleştirelim. Tavuk köftelerinin üstüne sos hazırlamak için de, taze soğanları ince ince kıyalım ve küçük bir kase içinde kızdırılmış yağ, pul biber karışımının içine atalım.

Taze soğanlar, biberli yağın içinde sotelenme kıvamına gelince sosu köftelerin üstüne dökelim ve tavuk köftelerini sıcak olarak servis etmeyi unutmayalım.

Domatesli tavuk köftesi tarifi videosu:

0 Tavuk Köftesi Tarifi ResimliGelen Aramalar: tavuk kıymasıyla köfte nasıl yapılır,tavuk köfte nasıl yapılır,tavuk kıymasından köfte nasıl yapılır,tavuk köftesi tarifi resimli,tavuk kıymasından köfte tarifi,tavuk kıyması ile köfte tarifi,tavuk kıymasından köfte,tavuk köftesi yapımı,tavuk kıymasından köfte tarifleri,tavuk köftesi yapılışı