style=”display:inline-block;width:468px;height:15px”
data-ad-client=”ca-pub-8000290214235469″
data-ad-slot=”1453565451″>

simit tarifi 300x225 Simit Tarifi Resimli

Simit

Pastahanelerden alınmış simitleri değil de, sokakta satılan çıtır çıtır simitleri seviyorsanız ve sokak simitlerini evde yapmak istiyorsanız, simit tariflerinden çıtır nın anlatıldığı bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Çıtır simit tarifini anlatmadan önce sitemizle ilgili önemli bir gelişmeden bahsetmek istiyorum. Birçok takipçimizin bize aktardığı, bizim de farkında olduğumuz, tariflerimizde görselliğin azlığı sorununu bugün çözme imkanı bulduk. Bir arkadaşımıza yaptığımız ricalar sonuç verdi ve arkadaşımızın Flikcr ortamında paylaştığı resimleri sitemizde kullanma imkanımız oluştu. Bu yazımızdan O’na teşekkür ediyor ve sitemizin gelişmesi için sizinde çektiğiniz yemek tarifleri resimleri varsa, sitemizin görselliğini artırmak üzere bize yollamanızı istiyoruz. Şimdi simit tarifinin resimli olarak yayınlama zevkiyle çıtır simit yapımına geçebiliriz.

Simit malzemeleri;

Çıtır simit tarifinde kullanacağımız malzemeler; 1 kilogram un, 30 gram yaş maya, 3 bardak ılık su, 1 kaşık tuz, 3 kaşık pekmez.

Simit tarifi yapılışı;

İlk olarak ılık suda mayayı eritip 2-3 saat bekletelim. 1 bardak ılık suya 2 kaşık pekmez katalım.

Unu hamur yoğurma kabına alalım ve ortasını açalım. Eritilmiş mayayı ve tuzu ortasına koyalım. Pekmezli suyu azar azar katalım ve yoğurmaya başlayalım. Hamurun kıvamı kulak memesi yumuşaklığına gelince, parçalara ayıralım. Bu parçaları yuvarlayıp simit şekli verelim.

Derin bir kapta kalan 1 bardak suyu 1 kaşık pekmezle karıştıralım. Susamı geniş bir tabağa yayalım. Hazırladığımız hamurları pekmezli suya batırıp çıkaralım ve susama bulayalım. Fırın tepsisini hafifçe yağlayıp simitleri aralıklı olarak tepsiye dizelim.

Önceden ısıtılmış 200 derece fırında yaklaşık yarım saat pişirelim. Çay ve beyaz peynir eşliğinde sıcak olarak servis yapalım.

Beypazarı simidi tarifi videosu:

0 Simit Tarifi ResimliGelen Aramalar: simit tarifi ve yapılışı,citir simit tarifi,Simit Tarifi Resimli,simit tarifleri resimli