style=”display:inline-block;width:468px;height:15px”
data-ad-client=”ca-pub-8000290214235469″
data-ad-slot=”1453565451″>

pirasali borek 300x225 Pırasalı Börek Tarifi Resimli, Nasıl Yapılır

Pırasalı Börek

Börek tariflerinden pırasalı börek tarifi yazısında pırasalı börek tarifleri, pırasalı börek içi, pırasalı börek resimli, pırasalı börek hazır yufkadan konularını bulabilirsiniz.

Pırasalı börek malzemeleri; 3 yufka, 1 bardak yoğurt, 1 yumurta, 6 pırasa, yarım çay bardağı zeytinyağ, 1 bardak pirinç, 1 bardak süt, tuz.

Pırasalı börek yapılışı; pırasaları ayıklayıp yıkadıktan sonra küçük parçalar halinde doğrayalım. Bir tavaya alıp biraz yağ ile birlikte birkaç dakika soteleyelim.

Pirinçleri de ayıklayıp yıkayalım ve sotelediğimiz pırasaların içine katalım. Üstüne sütü ekleyelim. Tuz serpip süt çekilene kadar pişirelim.

Yufkaları ikiye kesip 6 parça elde edelim. Hazırladığımız harcı da 6 parçaya ayıralım. Yufkaları tezgahın üstüne serelim ve pırasalı börek içiyle dolduralım. Yuvarlayıp yağladığımız tepsiye alalım.

Boş bir kaba yumurtayı kıralım ve yoğurtla beraber çırpalım. Daha sonra bu sosu böreklerin üstüne sürelim. 180 derecede bulunan fırına sürelim ve yaklaşık 40 dakika pişirelim. Piştikten sonra servis tabağına alıp servis edebiliriz.Gelen Aramalar: pirasali börek tarifleri,hazır yufkadan pırasalı börek,börek tarifi,pırasalı börek,pırasalı börek tarifleri resimli,pırasalı börek hazır yufkadan,pırasalı börek nasıl yapılır,pırasalı börek tarifi resimli,pırasa böreği,hazır yufkadan pırasalı börek tarifleri