style=”display:inline-block;width:468px;height:15px”
data-ad-client=”ca-pub-8000290214235469″
data-ad-slot=”1453565451″>

Pazı kavurması nasıl yapılır sorusunu merak ediyorsanız alt satırları okuyabilirsiniz. Şimdi yayınlayacağımız tarif pazı kavurma tarifidir.

Pazı kavurması malzemeleri; 1 kilogram pazı, 3 soğan, 1 fincan ayçiçek yağı, 1 kaşık margarin, tuz, karabiber, 1 fincan su.

Pazı kavurması yapılışı; pazıların saplarını keselim ve pazıları yaprak yaprak yıkayalım. Boş bir tencereye pazıları alıp üstlerine 1 bardak sıcak su döküp tuz ekleyelim. Ağzını kapatıp 10 dakika haşlayalım. Süre sonunda pazı yapraklarını süzüp iri parçalar halinde doğrayalım.

Soğanları incecik doğrayıp kısık ateşte 10 dakika kadar kavuralım. İri doğranmış pazıları katalım ve iyice karıştıralım. 1 fincan su, tuz, karabiber ve biraz da şeker katıp 10 dakika pişmesini sağlayalım. Bu süre sonunda suyunu çekmişse alıp servis edelim.Gelen Aramalar: pazı kavurması tarifi,pazıyla yapilan yemekler,pazı kavurması tarifi resimli,pazi kavurma tarifi,pazıdan yapılan yemekler,pazı yemeği nasıl yapılır,pazı yemekleri,pazı tarifleri,pazi nasil yapilir,pazı ile yapılan yemek tarifleri