style=”display:inline-block;width:468px;height:15px”
data-ad-client=”ca-pub-8000290214235469″
data-ad-slot=”1453565451″>

patatesli rulo borek 300x214 Patatesli Rulo Böreği Tarifi Resimli

Patatesli Rulo Börek

Hamur İşleri kategorisindeki benim en sevdiğim tarifi yazma zamanı geldi. En sevdiğim tarif, patatesli börek tarifidir. Yapılışından dolayı patatesli rulo böreği olarak da adlandırabiliriz böreğimizi.

Özellikle patatesi sevenler ve her yemeğinde patatesi kullanmak isteyenlerin bu tarifi mutlaka yapmasını tavsiye ediyoruz.

Patatesli rulo böreğinin malzemeleri;

5 yufka, 4 patates, 3 yumurta, 1 bardak yoğurt, 100 gram lor, 1 demet maydanoz, yarım bardak sıvıyağ, tuz, karabiber.

Patatesli rulo börek yapılışı;

Böreğin içini hazırlayabilmek için öncelikle patatesleri tuzlu suda haşlayalım. Haşlama bittikten sonra patateslerin kabuklarını soyup rendeleyelim. Patateslerin bulunduğu kaba, lor, maydanoz, yumurta, yoğurt, tuz ve karabiber koyup, bütün malzemenin birbirine karışması için iyice karıştıralım.

Yufkalardan birini, düz bir zemine koyup, üstüne bir kat daha yufka koyalım. İki yufkanın üstüne harcımızı bolca koyup, üstüne iki kat yufka koyalım. Bu yufkaların arasını yağlayalım. Dördüncü kata da patatesli harçtan koyup son yufkayı serelim. Elimizde kalan harcın tamamını beşinci yufkaya döküp bütün yufkaları rulo şeklinde saralım.

Bütün yufkalardan oluşan ruloyu, keskin bıçakla parmak kalınlığında keselim. Kesilen parçaları, yatay halde, tepsiye dizip, orta sıcaklıktaki fırına sürelim. Patetesli Böreklerin üstünün kızarmasını bekleyip, sıcak servis yapalım.

Kıymalı rulo börek tarifini merak ediyorsanız alttaki videoyu izleyebilirsiniz.

0 Patatesli Rulo Böreği Tarifi ResimliGelen Aramalar: rulo börek,patatesli börek için hamur tarifi