style=”display:inline-block;width:468px;height:15px”
data-ad-client=”ca-pub-8000290214235469″
data-ad-slot=”1453565451″>

patates koftesi 300x255 Patates Köftesi Tarifi Resimli, Nasıl Yapılır

Patates Köftesi

Patates gibi ucuz bir malzemeyi kullanarak farklı bir tarif yapmak isteyen takipçilerimiz için patates köftesi tarifi yazısını paylaşıyoruz, patates köftesi tarifi resimli olarak sizlere sunulmaktadır.

Patates köftesi tarifleri malzemeleri; yarım kilogram patates, 1 kaşık margarin, 1 yumurta, un, 1 soğan, ekmek içi, 1 bardak galeta unu, sıvı yağ, karabiber, tuz.

Patates Köftesi Nasıl Yapılır?
; ilk yapmamız gereken patatesleri soyup yumuşayana kadar haşlamak olmalıdır. Patateslerin haşlanma işlemi bitince suyu süzelim ve margarin katıp iyice ezip püre kıvamına getirelim.

Yumurta, tuz, baharat, soğan ve ekmek içini püre kıvamına gelmiş patateslere katalım ve iyice karıştıralım. Köftelere şekil verirken elimize yapışmasını engellemek amacıyla ellerimizi una bulayalım. Daha sonra karışımdan parçalar koparalım ve köfte şekli verelim kopardığımız parçalara. Boş bir kaseye galeta ununu boşaltalım ve köfteleri bu kaseye daldırıp galeta ununa bulayalım.

Galetalanmış patates köftelerini dinlendirmek amacıyla bir saat kadar buzdolabında bekletelim. Kızartırken ilk olarak yağı kızdırıp köftelerin iki tarafını da altın rengini alana kadar kızartalım ve yağını süzüp servis tabağına alalım.

Patates köftelerinin hepsi kızartıldıktan sonra servis edebiliriz.Gelen Aramalar: patates koftesi tarifi resimli,patates köftesi tarifleri,patatesli köfte,patates köftesi yapılışı,patates köfte,patatesli köfte nasıl yapılır,patatesli köfte tarifleri,patates yemekleri nasıl yapılır,patates köftesi tarifleri resimli,patates köftesinin yapılışı