style=”display:inline-block;width:468px;height:15px”
data-ad-client=”ca-pub-8000290214235469″
data-ad-slot=”1453565451″>

mantar yemegi 300x272 Mantar Yemeği Tarifi Resimli, Nasıl Yapılır

Mantar Yemeği

Et sevmeyenlerin gereken protein ihtiyacını karşılaması için önemli olan mantar yemekleri ile ilgili en azından bir tarifin sitede bulunması gerekiyordu şimdiki tarifimiz olan mantar yemeği tarifinde mantar yemeği çeşitleri, , mantar yemeği tarifleri resimli, mantar yemekleri çeşitleri konularında açıklamalar yer almaktadır.

Mantar yemeği malzemeleri; 12 büyük mantar, 3 kahve fincanı çam fıstığı, 4 taze soğan, 2 diş sarımsak, 1 demet fesleğen, 3 kaşık zeytinyağı, tuz, karabiber, 150 gram peynir, 100 gram kiraz domates.

Mantar yemeği yapılışı; mantarları temizleyip saplarını ince ince doğrayalım. Fıstıkları, tavada, yağsız bir şekilde kavuralım. Taze soğanları ayıklayıp doğrayalım. Fesleğen ve sarımsakları da kıyalım.

Boş bir tavada, taze soğanın beyaz kısımlarını ve sarımsağı kavuralım ve tavanın içine mantar saplarını da ekleyelim. Çok az bir süre kavurup çam fıstıklarını tavaya atalım. Malzemeleri karıştırıp ocağın altını kapatalım ve soğumasını bekleyelim.

Tavadaki malzemenin içine peyniri ezerek katalım. Tuz ve baharat atalım. Bu malzemeyle mantarların başlarını dolduralım.

Domatesleri doğrayıp sıvıyağı dökerek ısıya dayanıklı cam kaba dökelim ve sos haline gelene kadar pişirelim. Doldurulmuş mantarları sosun içinde bulunduğu kaba alalım. Mantarların üstüne biraz zeytinyağı gezdirelim. 200 derecede ısınmış fırına sürelim ve yaklaşık 20 dakika pişirelim.Gelen Aramalar: mantarli yemekler,mantar yemeği çeşitleri,mantar yemegı,mantarlı yemek tarifleri,mantar yemekleri çeşitleri,mantar yemek tarifleri,mantar yemek çeşitleri,mantar yemekleri resimli,mantar yemegi tarifi,mantarlı yemek tarifleri resimli