style=”display:inline-block;width:468px;height:15px”
data-ad-client=”ca-pub-8000290214235469″
data-ad-slot=”1453565451″>

karniyarik 300x188 Karnıyarık Tarifi Resimli, Nasıl Yapılır

Karnıyarık

Patlıcan yemekleri sevenler için vazgeçilmez bir lezzet olan karnıyarık tarifi yazısını paylaşırken, karnıyarık nasıl yapılır, karnıyarık tarifleri, konularına ilişkin bilgiler vermeye çalışacağız.

Karnıyarık malzemeleri; 6 patlıcan, 2 soğan, 3 domates, 250 gram kıyma, sıvıyağı, margarin, 1 bardak et suyu, yarım demet maydanoz, karabiber, tuz.

; ilk yapmamız gereken patlıcanları alacalı olarak soymak olacaktır. Daha sonra tuzlu suda patlıcanları yarım saat kadar bekletelim. Süre bittikten sonra patlıcanları bol su ile yıkayalım.

Domateslerin kabuklarını soyalım ve 6 dilimi ayıralım. Geri kalan kısmını küçük parçalar halinde doğrayalım. Soğanları da zar şeklinde doğradıktan sonra boş bir tavada yağ kızdıralım. Bu yağın içinde patlıcanları kızartalım.

Başka bir tavada da 2 kaşık margarin eritelim ve soğanları 2 dakika kadar kavuralım. Kıymanın büyük kısmını koyup kavurma işlemini sürdürelim. Kıymalar su salıp çektikten sonra domatesleri atalım ve kavuralım. Kavurma işlemi sona erince tuz, biber ve kalan kıymayı koyalım.

Bu karışımı patlıcanların içine dolduralım ve hepsinin üstüne ayırdığımız birer dilim domatesi koyalım. Bu şekilde hazırlanmış patlıcanları tepsiye dizelim. Tepsiye 1 bardak et suyu dökelim ve fırına sürelim. 20 dakika fırında pişirdikten sonra maydanoz serperek servis yapalım.Gelen Aramalar: karnıyarık tarifi,karnıyarık nasıl yapılır,karnyark tarifi,karnyark nasl yaplr,karnıyarık,karnıyarık yapımı,karnıyarık tarifi resimli,karnıyarık yapılışı,karnıyarık yapımı resimli