style=”display:inline-block;width:468px;height:15px”
data-ad-client=”ca-pub-8000290214235469″
data-ad-slot=”1453565451″>

4 kişilik bir ziyafet hazırlamak isteyen takipçilerimizle, ziyafet sofralarında her daim yerini almış kaburga dolması tarifini paylaşalım bu yazımızda. Önemli olan bütün noktaları titizlikle aktarmaya çalışacağımız bu yazıyı, sonuna kadar okuyan ziyaretçilerimizin kafasında, kaburga dolması nasıl yapılır? gibi bir sorunun kalmayacağını umuyoruz. Yeterince açık yazamadığımız yerler hususunda, sizlerden bilgilendirme mahiyetinde yorumlar bekliyoruz.

Kaburga dolması hazırlanışı malzemeler; 500 gram kaburga, 50 gram badem, 1 bardak pirinç, 1 kaşık tereyağı, 50 gram kuşbaşı et, bir buçuk bardak sıcak su, yarım demet maydanoz, tuz, karabiber.

Bademlerin kabuklarını soymak için ılık suda bekletelim. Yumuşayınca, elimizle ovuşturarak kabuklarını atalım. Küçük bir tavada biraz kavuralım.

Pirinçleri yıkayıp süzelim.

Boş bir tencereye, tereyağı koyup kuşbaşı eti kavuralım. Pirinç ve bademleri de katıp kavurmaya devam edelim. Suyu, tuzu ve karabiberi katalım. Pirinçler suyunu  tam çekmeden ocaktan alalım. Soğuması için bekletirken, kıyılmış maydanoz ekleyelim.

Kaburgaları iç pilavla doldurup dikelim. Benmari usulü ile fırında 6 saat pişirelim.Gelen Aramalar: kaburga dolması tarifi,kaburga dolması nasıl yapılır,kaburga dolmas tarifi,kaburga kebabı,kaburga tarifi,kaburga yemeği