iskender kebap 300x200 İskender Kebabı Tarifi Resimli, Nasıl Yapılır

İskender Kebabı

İskender kebap nasıl yapılır diye soran ziyaretçilerimize evde iskender kebap tarifi yapmayı öğretiyoruz.
İskender kebabı malzemeleri; yarım kilogram kuşbaşı et, 2 soğan, 3 diş sarımsak, 3 domates, 2 sivri biber, tuz, karabiber, salça, 1 bardak sıcak su, 1pide, 1 kaşık tereyağı.style=”display:inline-block;width:468px;height:15px”
data-ad-client=”ca-pub-8000290214235469″
data-ad-slot=”1453565451″>

İskender kebabı yapılışı; ilk olarak etleri tencereye yerleştirelim. Soğan ve sarımsakları yemeklik olarak doğrayalım. Sivribiber ve domatesleri de tencereye koyalım. Son olarak salça, tuz ve baharatları atalım. Domatesler suyunu çekene kadar pişirelim ve 1 bardak sıcak su katalım. İyice piştiğine kanaat getirdikten sonra altını kapatalım.
Pidenin üstüne tereyağı sürelim ve erimesini bekleyelim. Daha sonra pideyi dilimlere ayıralım. Tencereden bir miktar et suyu alıp pidenin üstüne dökelim. Etleri koyalım ve yoğurt ekleyelim yanına. En son olarak yine bir miktar tereyağını etlerin üstüne dökelim ve servis edelim.

Gelen Aramalar: iskender kebab tarifi,evde iskender nasıl yapılır,iskender kebap tarifi,iskender kebap,iskender kebap nasıl yapılır,evde iskender kebap nas?l yap?l?r,iskender nasıl yapılır tarifi,iskender kebabı,evde iskender tarifi,iskender kebap yapılışı