style=”display:inline-block;width:468px;height:15px”
data-ad-client=”ca-pub-8000290214235469″
data-ad-slot=”1453565451″>

firinda yumurtali ispanak Fırında Yumurtalı Ispanak Tarifi Resimli, Nasıl Yapılır

Fırında Yumurtalı Ispanak

Yumurtalı ıspanak yemeği, ıspanakla yapılabilecek tariflerin başında gelmektedir. Yumurtalı ıspanak nasıl yapılır gibi bir soru kafanızı meşgul ediyorsa işte sizlere yumurtalı ıspanak tarifi

Fırında yumurtalı ıspanak malzemeleri; yarım kilogram ıspanak, 4 yumurta, 1 soğan, 200 gram pastırma, 250 gram kıyma, yarım bardak kaşar peyniri rendesi, yarım bardak sıvı yağ.

tarifi yapılışı; başlangıçta ıspanakları ayıkladıktan sonra bol suyla güzelce yıkayalım. Suların süzülmesini sağladıktan sonra, boş bir tencereye alalım ve başka hiçbir malzeme katmadan üç dört dakika kadar kavuralım.

Soğanları piyazlık bir şekilde doğradıktan sonra yağ koyduğumuz bir tavaya atalım ve pembeleşene kadar pişirelim. Soğanların üstüne kıymayı katalım ve renk değiştirmesini bekleyelim.

Pastırmaları da tavaya koyalım. Tencereden ıspanakları çıkaralım ve doğrayalım. Bu aşamadan sonra ıspanakları da tavaya koyalım. Ara sıra karıştıralım ve yaklaşık beş dakika pişirelim.

Hazırladığımız ıspanak yemeğini küçük bir tepsiye alalım. Tepsideki ıspanakları düzleştirdikten sonra kaşık yardımıyla dört adet oyuk açalım. Bu oyuklara yumurtaları kıralım. Tuz ve baharat kattıktan sonra fırına sürelim.

Yumurtalar piştikten sonra fırından çıkaralım ve sıcak olarak servis edelim.

İsteyenlere yumurtalı ıspanak videosu: