style=”display:inline-block;width:468px;height:15px”
data-ad-client=”ca-pub-8000290214235469″
data-ad-slot=”1453565451″>

firinda tavuk but 300x198 Fırında Tavuk Tarifi Resimli

Fırında Tavuk

Sağlık sorunu olanlar sürekli et yemeklerine mesafeli durmaya çalışmışlardır. Ağır ve yağlı et yemekleri bırakın rahatsız insanları, sağlıklıları dahi zor duruma düşürebilir. Bunun önüne geçebilmek için daha hafif olan tavuk ve balık etini kırmızı ete göre daha sık tüketmek ve pişirirken kızartma yerine fırınlama gibi yöntemleri kullanmak faydalı olabilir. Bu konuda yardımcı olabilmek maksadıyla fırında tavuk tarifini yayınlıyoruz.

Fırında tavuk tarifinde fırında tavuk yemekleri, , fırında tavuk tarifleri, fırında tavuk budu gibi konularda bilgiler yer almaktadır.

Fırında tavuk malzemeleri;

8 tavuk budu, 4 patates, 1 domates, 3 kaşık yağ, 1 kaşık salça, 3 bardak su, nane, kimyon, karabiber, pul biber, tuz.

Fırında tavuk yapımı;

patatesleri soyup yıkayarak tarifimize başlayalım. Tavuk butlarını da yıkayıp butları patateslerle birlikte tepsiye yerleştirelim.

Domatesleri yıkadıktan sonra dilimleyip butların ve patateslerin üstüne dağıtalım. Ilık suya baharatları, tuzu salçayı ve yağı döküp bunları karıştırarak sos haline getirelim. Bu sosu tepsiye eşit dağıtmaya dikkat edelim. Özellikle butların üstüne gelmesini sağlayalım.

Tepsinin ağzını folyoyla kapayıp 230 derecedeki fırına yerleştirelim. Tepsiyi fırından çıkarmaya yakın bir zamanda üstündeki folyoyu alıp butların biraz kızarmasını sağlayalım.

Tepsiyi çıkarıp fırında tavuk yemeğinin biraz ılımasını bekleyelim ve servis yapalım.

Fırında soslu tavuk videosu:

0 Fırında Tavuk Tarifi ResimliGelen Aramalar: frnda tavuk tarifi,fırında tavuk,tavuklu yemekler,firinda tavuk tarifi,fırında but,tavuklu yemek tarifleri,tavuk yemek tarifleri,firinda et yemekleri,tavuk budu kızartma,tavuk yemeklerı fırında