style=”display:inline-block;width:468px;height:15px”
data-ad-client=”ca-pub-8000290214235469″
data-ad-slot=”1453565451″>

etli guvec tarifi 300x225 Etli Güveç Tarifi Resimli, Nasıl Yapılır

Etli Güveç

Etli güveç yemekleri sevilen ve yapması oldukça kolay tariflerdendir. Fakat etli güveç tarifinin daha lezzetli olması için birkaç püf nokta uygulamak gerekmektedir. Etli güveç nasıl yapılır merak ediyorsanız, etli güveç videosu ile birlikte işte tarifimiz;

Etli güveç malzemeleri; 300 gram kuş başı koyun eti, 2 soğan, 2 patlıcan, 2 kabak, 2 avuç taze fasulye, 1 avuç taze bamya, 4 biber, yarım bardak sıvı yağ, 3 domates, 2 kaşık margarin.

Etli güveç yapılışı; soğanları ince ince kıyalım. Etlerle birlikte soğanları bir tencereye alalım ve 2 kaşık yağ koyup kısık ateşte pişirelim.

Patlıcanları alacalı olarak soyalım ve birer parmak uzunluğunda keselim. Tuz serpip bir süre bekletelim. Daha sonra yıkayıp kurulayalım ve kızgın ateşte kızartalım.

Kabakları temizleyip yarım parmak kalınlığında doğrayalım. Fasulyeleri tuzlu sıcak suda 10 dakika haşlayalım. Bamyaları da bu arada temizleyelim.

Büyükçe bir güvece et ve sebzeleri karışık bir şekilde dizelim. Üstlerine patlıcan, domates ve biber koyalım. Bir buçuk bardak su katalım ve tuz ekleyelim. Ağzını kapatıp kısık ateşte pişirelim, sonrasında da fırına verip kızarmasını sağlayalım.

Etli Güveç Videosu:
facebook paylas Etli Güveç Tarifi Resimli, Nasıl Yapılır

Kuzu Etli Sebzeli Güveç | video.mynet.comGelen Aramalar: etli gve tarifi,etli guvec tarifi,etli güveç nasıl yapılır,güveç nasıl yapılır video,resimli etli güveç tarifi