style=”display:inline-block;width:468px;height:15px”
data-ad-client=”ca-pub-8000290214235469″
data-ad-slot=”1453565451″>

Tatlılar kategorisinde şimdi yayınlayacağımız tarif, elmalı turta tarifi olarak da adlandırılan elmalı tart tarifi olacaktır. Turta ya da tart tarifleri olarak yeni bir kategori oluşturmayı planladığımız için öncelikli olarak bu tarifi sizlere sunuyoruz.

malzemeleri;

Elmalı tart yapımında kullanılan malzemeleri sayacak olursak; 1 paket margarin, 2 kaşık pudra şekeri, yarım bardak su, 1 çay kaşığı tuz, 2 bardak un.

Elmalı turta tarifi yapılışı;

Elmalı tart hamurunu hazırlamak için margarini oda sıcaklığında bekleterek yumuşamasını sağlayalım. Büyükçe bir kapta, margarin, tuz, un ve suyu karıştıralım. Kulak memesi kıvamından biraz daha sert bir kıvam oluşana kadar yoğuralım.

Elmalı iç için ise, elmaları rendeleyip toz şeker koyalım. Kısık ateşe küçük bir tava koyup bu tavada elmaların rengi değişene kadar kavuralım. Az miktar da tarçın serpelim.

Hamurumuzu tepsiye sermeden önce ufak miktarda hamur ayıralım. (Üstüne yapacağımız şeritler için.) Kalan hamuru tepsiye serip elimizle yayalım. Kenarlarını biraz kabartalım. İçine elmalı harcı koyalım. Ayırdığımız hamurla, şeritler yapıp tartın üstünü parmaklık şeklinde kapatalım.

videosu:

0 Elmalı Tart Tarifi ResimliGelen Aramalar: elmali turta yapimi,tart tarifi,elmali turta tarifi resimli,elmalı turta tarifleri,elmalı turta nasıl yapılır,elmal tart tarifi,tart nasıl yapılır,elmalı tart nasıl yapılır,elmali tatlilar,elmalı tart tarifleri resimli