style=”display:inline-block;width:468px;height:15px”
data-ad-client=”ca-pub-8000290214235469″
data-ad-slot=”1453565451″>

elmali pasta 300x224 Elmalı Pasta Tarifi Resimli, Nasıl Yapılır

Elmalı Pasta

Elma ile bir tatlı yapmaya karar verdiğimizde ilk tercihimiz genelde elmalı kurabiye olur. Bugün biz alternatif olarak elmalı pasta tarifini vereceğiz. Bu tarifte, elmalı pastalar, elmalı pasta tarifleri, elmalı pasta tarifi resimli gibi konular hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Elmalı pasta için malzemeler; 1 bardak ılık su, 2 kaşık şeker, 5 kaşık sıvı yağ, 3 kaşık bal, 2 yumurta, çok az tuz, 1 yaş maya, 4 bardak un, İçi; 3 elma, yarım bardak şeker, 1 tatlı kaşığı tarçın, Üstüne; 1 yumurta sarısı.

; öncelikle hamuru yapalım. Bunun için yoğurma kabına unu koyup ortasını açalım. Hamura katılması gereken şeker, yağ, bal, yumurta, tuz gibi bütün malzemeleri yavaş yavaş koyup karıştıralım. Bütün malzemeleri koyup karıştırdıktan sonra yumuşak kıvamda bir hamur elde ederiz. Buna dikkat edelim. Hamurun dinlenmesini sağlamak amacıyla yaklaşık 40 dakika bekletelim.

Hamuru beklerken içini hazırlama vakti geldi. Elmaların kabuklarını soyup rendeleyelim. Küçük bir tavaya rendelenmiş elmaları, şekeri ve tarçını koyup kısık ateşte karıştırarak kahverengi bir hal almasını sağlayalım.

Hamur dinlenince merdane yardımıyla orta büyüklükte bir tepsi kadar açalım. Hamuru tepsiye koyup elma sosunu da içine koyalım ve hamuru bir ucundan ikiye katlayalım. Ve tepsideki pastayı pizza dilimleri gibi keselim.

Pastanın üstüne sürmek için yumurta sarısına bir kaşık kadar su katıp iyice çırpalım ve pastaya sürelim. Pastayı yarım saat üstü folyoyla örtülü olarak pişirelim. Sonra da üstündeki folyoyu alıp biraz daha pişirelim.

Fırından çıkınca servis etmeden önce üstüne bal dökelim ve servisimizi bu şekilde yapalım.Gelen Aramalar: elmali pasta,elmalı pasta tarifi resimli,elmali pasta tarifi,elmal pasta,elmali kurabiye,elmalı pasta tarifleri,elma pastasi