style=”display:inline-block;width:468px;height:15px”
data-ad-client=”ca-pub-8000290214235469″
data-ad-slot=”1453565451″>

dalyan kofte 300x191 Dalyan Köfte Tarifi Resimli, Nasıl Yapılır

Dalyan Köfte

Dalyan köfte tarifi resimli adlı yazımızda daha kolay anlaşılabilmesi adına dalyan köfte videosu paylaşacağız. Bu sayede ilk defa yapanlar için daha kolay ve daha hızlı yapmak mümkün hale gelebilmektedir.

Dalyan köfte tarifi malzemeleri; 750 gram kıyma, 3 yumurta, karabiber, köfte baharı, yarım çay bardağı hardal, 2 havuç, 2 patates, maydanoz, 2 dilim bayat ekmek, 1 soğan, 1 çay bardağı haşlanmış bezelye, sıvıyağ, tuz.

Dalyan köfte nasıl yapılır?
; ilk olarak boş bir kaba kıymayı alalım. Maydanozları ince bir şekilde kıyalım, soğanları rendeleyelim. Kıymayı koyduğumuz kaba maydanoz, soğan, ekmek içi, yumurta, tuz, karabiber, köfte baharı koyalım.

Bu malzemelerin hepsinin iyice birbirine karışmasını sağlamak için uzun süre yoğuralım. Boş bir fırın kabına folyo serelim ve yağlayalım. Köfteyi folyo üzerine hamur gibi serelim ve yayalım. Patates ve havuçları yumuşamaları için bir süre haşlayalım.

Haşlama işlemi bitince patatesleri soyup rendeleyelim. Patates rendesinin içine tuz, karabiber serpip karıştıralım. Havuçları zar büyüklüğünde doğrayalım ve bezelyelerin içine katıp ikisini karıştıralım.

Yaydığımız kıymaya ilk olarak hardal sürelim. Daha sonra patates rendesini serelim ve en son olarak da bezelyelerle havuçları dökelim. Folyonun bir köşesinden tutalım ve sarmaya başlayalım.

Orta sıcaklıkta ısınmış fırına sürelim, piştikten sonra folyoyu çıkartalım ve dalyan köfteyi dilimleyip servis edelim.Gelen Aramalar: dalyan köfte tarifi resimli,dalyan köfte tarifi