style=”display:inline-block;width:468px;height:15px”
data-ad-client=”ca-pub-8000290214235469″
data-ad-slot=”1453565451″>

Özellikle çocukların gelişmesinde önemli olan beyin, salata olarak tüketilebileceği gibi beyin çorbası tarifi ile de alternatif şekillerde tüketilebilir, beyin çorbası tarifi yazımızda beyin çorbası nasıl yapılır sorusunun cevabı yer almaktadır.

Beyin çorbası malzemeleri; 10 bardak et suyu, 1 bardak un, 2 kaşık margarin, 2 koyun beyni, yarım demet maydanoz, tuz, terbiyesi için; 3 yumurta sarısı, yarım kahve fincanı limon suyu, yarım bardak su.

Beyin çorbası yapılışı; beyinleri soğuk suda bekletelim. Üstlerindeki zarı soyalım ve bir tencereye su koyup haşlayalım. Haşlanan beyinleri soğuduktan sonra küçük kuşbaşı biçimde doğrayalım.

Boş bir tencerede yağı eritip unu kavuralım. Et suyunu un kavrulunca tencereye katalım. 10 dakika kadar kaynamasını bekleyip daha sonra doğranmış beyin parçalarını ve tuzu katalım.

Elimizdeki terbiye malzemelerini bir kapta çırpıp çorbanın üstüne katalım. İyice karıştırıp servis tabaklarına alalım ve maydanozla süsleyerek servis edelim.Gelen Aramalar: beyin çorbası tarifi,beyın corbası,çorba tarifleri resimli,beyin çorbasının yapılışı,beyin çorbası yapılışı,beyin orbas nasl yaplr,beyin haşlama,beyin çorbası tarifleri